9 قدم تا پیشگیری از بدخلقی کودکان در حین مسواک زدن!


یافته های تازه نشان می دهند بیش از 80 درصد کودکان هنگام مسواک زدن بد خلق و خشمگین می شوند. به معنای دیگر از هر 10 کودک یک نفر بدون مسواک زدن دندان ها به رختخواب می رود.

 9 قدم تا پیشگیری از بدخلقی کودکان در حین مسواک زدن!
بیش از 25 درصد والدینی که در پژوهش مدرسه دندان پزشکی دانشگاه لیورپول شرکت کرده اند معتقدند فرزندان شان به درستی مسواک نمی زنند. تنها 42 درصد والدینی که در این مطالعه مشارکت کرده بودند اعلام کرده اند فرزندان شان را مجبور می کنند مسواک بزنند.

تبدیل مسواک زدن به فعالیتی هیجان انگیز

والدین برای تشویق فرزندان به مسواک زدن از روش های زیر استفاده می کنند:

- تعیین زمان خاص برای با افسانه ها و واقعیت های پوسیدگی دندان آشنا شوید! زدن

- خرید مسواک و خمیر دندان ویژه کودکان 

- آموزش روش صحیح استفاده از مسواک به کودکان

- خواندن شعر و ترانه های جذاب در حین مسواک زدن فرزند

 

دکتر لوآرو توماس، روان شناس بالینی با بیمارستان کودکان منچستر با اشاره به یافته های تازه محققان می گوید:" نتایج یافته های دانشمندان بریتانیایی جذاب است اما تعجب آور نیست. یکی از بهترین روش ها برای تشویق کودکان به مسواک زدن دندان ها، انجام دادن این کار توسط والدین است. "

پنج روش ساده برای تشویق کردن کودکان به مسواک زدن

- همراه فرزندتان در زمانی مناسب مسواک بزنید و از او بخواهید دهانش را مثل شیر باز کند.

- از خواهر و برادر بزرگ تر فرزندتان بخواهید، او را برای مسواک زدن تشویق کنند.

- از کتاب های داستان و مصور برای آموزش فرزندتان استفاده کنید. هر روز یک صفحه از کتاب های آموزشی را برایش بخوانید و درباره اش صحبت کنید.  

- برای ایجاد عادت مثبت از داستان پردازی استفاده کنید. به فرزنندتان بگویید:" فرشته ها بچه هایی که دهان شان بوی خوب می دهد را می کنند. "

- از اپلیکیشن ها، کارت های بازی، ساعت های فانتزی و ... برای آموختن این عادت استفاده کنید. به ازای هر بار مسواک کردن به فرزندتان هدیه بدهید.