نکاتی مهم برای نگهداری از نوزادان 30 روزه

شیر دادن

پنج  هفته از زمان تولد فرزندتان می گذرد. سرانجام او بهتر می خوابد و مدت زمان بین دو تغذیه طولانی تر شده است. او همچنین بعد از  بیدار شدن هوشیارتر می شود. از طرف دیگر شما و همسرتان احساس می کنید با یک کامیون برخورد کرده اید!   در اینجا نکاتی از والدین و متخصصان کودک برای آسانتر کردن  ماه اول مراقبت از کودکتان ارائه شده است که با به کارگیری آن ها نگهداری از نوزادتان در 30 روز اول بسیار ساده تر خواهد شد.

نکات مربوط به پرستاری

بچه ها می خورند و می خورند و می خورند. اگرچه طبیعت به خوبی ابزار مناسب، برای  شما و نوزادتان در اختیارتان گذاشته است اما  اوایل سخت تر از آنچه انتظارش را داشتید برایتان  تضمین می کند. پرستاری از نوک پستان گرفته تا چسبندگی های سخت می تواند غافلگیرتان کند.

زنانی که به دنبال کمک هستند، میزان موفقیت بالاتری دارند. استیسی بروسنان، مشاور شیردهی در شهر نیویورک، می گوید: "به راههایی برای اطمینان از موفقیت قبل از تولد فکر کنید." با دوستانی که تجربه خوبی در پرستاری داشته اند صحبت کنید و از پزشک متخصص کودک برای مشاوره شیردهی راهنمایی بگیرید. از منابع بیمارستان استفاده کنید. کیرا سکستون، مادراز بروکلین نیویورک، می گوید: "من قبل از ترک بیمارستان، به قدر کافی در مورد شیردهی یاد گرفتم." در مورد وجود کلاس پرستاری و  یا مشاور شیردهی سوال کنید . هر بار که برای تغذیه کودک آماده هستی، دکمه تماس پرستار را فشار دهید و از پرستار بخواهید تا شما را برای مشاوره به آن نشان دهد.

آماده باشید. درخانه هنگامی که کودک برای غذا خوردن گریه میکند شما سریعا میخواهید تمام کارهایی را که انجام میدهید کنار بگذارید تا به کودکتان برسید,اما هدر اودونل، یک مادر از  نیویورک، پیشنهاد می کند که ابتدا از خود مراقبت کنید. به دلیل اینکه شیردهی می تواند مدتی طول بکشد "یک لیوان آب بخورید و کتاب یا مجله بخوانید."

کمپرس گرم را امتحان کنید. اگر  مجاری سینه های مسدود شده اند. یک پد گرمکن  یا یک دستمال مرطوب  جواب می دهد، اما یک بالش کتان (که اغلب همراه  محصولات زیبایی طبیعی فروخته می شود) آن را در مایکروویو گرم کنید و آن روی سینه خود بگذارید. گرما به جریان شیر کمک می کند، اما اگر سینه های شما بعد از شیردهی دچار درد می شود، یک بسته سرد را امتحان کنید. کیسه نخود فرنگی یخ زده مثال خوبی است. اگر می خواهید کودک شما در نهایت یک بطری شیر مصرف کند  بعد از سه ماه شیردهی آن را به کودک خود بشناسانید.بسیاری از متخصصان می گویند 6 تا 8 هفته خوب است، اما می توان بعد از سه هفته نیز شروع کرد.

خواب

اگر شیرخوار شما غذا نمی خورد، احتمالاً خواب است. نوزادان هر روز بیش از 16 ساعت در روز می خوابند  اما نه پشت سرهم. نتیجه: این قضیه می تواند شما را خسته تر از حد تصورتان بکند. حتی بهترین آنها هم می توانند با کمبود شدید خواب مواجه شوند.

 وسواس تان در مورد خسته شدن را متوقف کنید. در حال حاضر تنها یک هدف وجود دارد: از کودک خود مراقبت کنید. ویکی لانسکی، نویسنده کتاب فرزندتان را بخوابانید ... و دوباره بخوابانید می گوید: "شما نمی خواهید در تمام شب به خواب بروید، بنابراین ممکن است شما خسته با عصبانی باشید یا فقط خسته باشید.  شیفت کاری کنید. یک شب نوبت مادر است که از کودک مراقبت کند، روز دیگر نوبت پدر است. میتوانید برای تعطیلات آخر هفته برنامه ریزی کنید مثلا شب پدر بیدار بماند ومادر بخوابد و یا بالعکس جمله قدیمی "بخواب وقتی کودک شما خواب است" بهترین توصیه است. با هم چرت بزنید و زود به رختخواب بروید.

اگر کودک شما در خواب مشکل داشته باشد، چه اتفاقی می افتد؟ هر کاری که لازم باشد انجام دهید. ممکن است کودک شما به راحتی روی صندلی ماشین بخوابد. در نگاه اول این عادت بدی باشد اما در آن لحظه بهترین تصمیم است پس این کار را انجام دهید و نگران آینده نباشید.

تسکین دهنده

درک دقیقً آنچه کودک در اولین هفته ها می خواهد خیلی دشوار است. شما البته با آزمایش و خطا یاد خواهید گرفت.برای اینکه فضای آرام و خوبی را برای کودکتان فراهم کنید آن رادر حالتی که در رحم قرارداشته قرار دهید. میتوانید آنها را هنگام شیر دادن در آغوش خود گرفته و ونحوه قرار گرفتن آنها در رحم را ,شبیه سازی کنید . برایشان آواز بخوانید ,به آرامی حرکتش دهید.

آهنگ پخش کنید. این تئوری را فراموش نکنید که موسیقی کو دک را باهوش تر می کند و روی این واقعیت تمرکز کنید که احتمال دارد او را آرام کند. موسیقی تاثیر بسیار خوبی در آرامش کودک دارد. همه چیز را گرم کنید. میتوانید پوشک را و دستمالهای مرطوب کودک را به وسیله قمقمه ای که قبلا گرم نموده اید گرم کنید به این صورت که یک دستمال حوله ای را برروی پوشک یا دستمال مرطوب قراردهید سپس قمقمه را روی آن قراردهید توجه داشته باشید که حرارت مستقیم ممکن است منجر به ذوب شدن پوشک یا دستمال شما گردد.

نکات مهم برا نگهداری از نوزادان 30 روزه

برای نگهداری از نوزادان در 30 روز اول به ترفندهای دیگری نیز نیاز خواهید داشت.

درگیر شدن پدر

همسر شما، که در دوران بارداری به شما کمک کرده است،این وظیفه مادر است که کودک را  به پدرش تحویل دهد تا او  هم چیزهای را یاد بگیرد و انجام دهد، دقیقا مثل اینکه شما آن کار انجام می دهید. بگذارید او باشد. بسیاری از پدران اوایل از ترس از انجام کار اشتباهی و تحریک خشم درگیر نمی شوند. آرمین بروت، نویسنده کتاب "پدر جدید: راهنمای پدر برای سال اول" (Abbeville Press) می گوید: "مادران باید بدون انتقاد از همسرشان اجازه دهند تا آنها اشتباه كنند."  از پدر بخواهید که وقت کار خود را ترک کند -  این کار باعث میگردد پدر خانواده مدتی با فرزند خود داشته باشد" زمان برای کار کردن زیاد است".

وظایف را تقسیم کنید. پدر میتواند تمیز کردن و خرید مواد غذایی را به عهده بگیرد و یا اینکه میتواند مواظب کودک باشد تا مادر بتواند به کارهای شخصی خود بپردازد. به خاطر داشته باشید که پدر می خواهد کارهای جالب دیگری نیز انجام دهد. پدرها هنگامی که میخواهند از فرزند خود مراقبت کنند روشهای خاص خود را دارند "کودک را روی سینه خود قرار میدهند" اجازه این کار را به آنها بدهید.

ساکن ماندن

مهم نیست که چقدر از مادر بودن هیجان زده باشید، مراقبت مداوم از کودک می تواند شما را از بین ببرد. روش هایی برای مراقبت از خود بیابید. انتظارات خود را پایین آورده و از زمان بهترین استفاده رو بکنید. اول از همه توصیه های ناخواسته یا گیج کننده را نادیده بگیرید. به حرفهای دیگران در حد نکته گوش کنید و در ذهن خود یادداشت کنید در نهایت تصمیم گیرنده نهایی شما هستید نیازی نیست تمام آن نکات را انجام دهید.

کارهای خانه را برای دو ماه اول فراموش کنید. آلیسون مکونوچی، نویسنده 100 نکته برای یک کودک شاد (بارون) می گوید:  "تمرکز خود را برای آشنایی با کودک خود متمرکز کنید. اگر کسی درمورد گرد و غبار و ظروف غیر شسته شده چیزی گفت، لبخند بزنید و به آنها دستمال یا مواد شوینده ظرف بدهید!"

کمک را بپذیرید. پیشنهاد کسانی که قصد کمک کردن به شمار را دارند قبول کنید. اگر از طرف خاله یا عمه کودک این پیشنهاد را دریافت کردید که کودک را نگاه میدارد که شما می توانید دوش بگیرید, با کمال میل این پیشنهاد را بپذیرید.

 تعداد زیادی از افرادی هستند که می خواهند کمک کنند، اما نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند ؟  "نترسید که دقیقاً به چه چیزی نیاز دارید, بگویید. این یکی از معدود موارد زندگی شماست که می توانید از همه درخواست کنید."

 کارهای کوچک را به افراد دیگر ندهید. اگرکسی به شما پیشنهاد کمک داد ,پوشک عوض کردن را به او ندهید اجازه بدهید غذای شما را درست کند.

 ارتباط مجدد. خود را جدا از جهان اطراف خود احساس نکنید، تا احساس کردید که زمان آزاد دارید و کسی از کودک مراقبت میکند به بیرون بروید حتی برای 5 دقیقه.

اگر خودتان هستید بیشتر به مکانهایی که احتمالاً برای استقبال از کودک مناسب است بروید مانند کتابخانه یا کتابفروشی ها "

کیسه پوشک خود را بسته بندی کنید،  هیچ چیز بدتر از آماده کردن یک کودکی که خرابکاری کرده نیست"

در نهایت، هرج و مرج را در آغوش بگیرید. برنامه های خود را ساده نگه دارید و برای ترک  آن در هر زمان آماده باشید.

اگر هیچ چیز دیگری وجود ندارد، به یاد داشته باشید که همه این کار را می کنند، و شما نیز چنین خواهید کرد. به زودی با دیدن اولین لبخند کودکتان به همان اندازه به شما پاداش تعلق می گیرد، و  این لحظه کمک می کند تا تمام آن سختی ها جبران شود.