آیا گریه نکردن کودکان عادی است ؟

چرا کودک گریه نمی کند ؟

شایع ترین دلایل گریه نکردن کودک چیست ؟

برخی از کودکان از بدو تولد شخصیت آرامی دارند به اصطلاح کودک بی سر و صدایی هستند . گریه یک واکنش حسی طبیعی که به احساسات خاص ، هنگام خوشحالی یا غمگینی بروز می کند .

همان قدر که گریه برای سازگاری بدن در مقابل تنش ها مفید است ؛ گریه نکردن و سرکوب کردن احساسات منفی می تواند سلامتی کودک را در معرض خطر قرار دهد .

گریه نکردن گاهی موجب خطر ابتلا به فشارخون بالا ، بیماری های قلبی و تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود . کودکی که گریه نمی کند طبیعی نیست و باید بدنبال علل آن بگردید .

علل گریه نکردن کودکمان چیست ؟

اشکالات هورمونی

بیماری های عصبی

مشکلات عصبی حنجره

تحت فشاربودن ریه ها

فلج مغزی cp

بیماری های غددی

و شایع ترین علل گریه نکردن کودک :

کم کاری تیروئید می تواند از شایع ترین علل باشد که به موجب آن کودک بی سروصدا و بیش از حد آرام است یا کم گریه می کند و در برخی مواقع اصلا گریه نمی کند . با وجود چنین شرایطی لازم است که آزمایش تیروئید انجام شود .

گاهی نیز ممکن است این وضعیت از زردی باشد و طول بکشد و هیچ مشکل خاصی هم وجود نداشته باشد که برای کمک بیشتر باید وزن الان فرزندتان هم در نظر داشته باشید .

همچنین لیپوپروتنوسیس از بیماری های مادرزادی است که ذخیره چربی ها ، کربوهیدراتها و پروتئین ها در دیواره عروق خونی و دیگر بافت ها رسوب می کند . بطور کلی این بیماری شامل رسوب موادشفاف در پوست ، غشاهای مخاطی و اندامهای داخلی است . سیستم عصبی مرکزی در ایجاد شدن این بیماری نقش بسزایی دارد و بطور مادرزادی در دوران نوزادی پدیدار می شود که بصورت زوائد نوک تیز و گرد مانندی روی پوست نشان می دهد که رنگ این زخم ها معمولا زرد بوده و در نواحی آرنج ، زانو و دستها دیده می شود و زبان سفت می شود . به موجب این بیماری قدرت گریه کردن را از کودک خواهد گرفت .

 

نظر روانشناسان متخصص در مورد گریه نکردن کودک

روانشناسان متخصص کودک متعقدند که کودکانی که درجه صدای آنها هنگام گریه کردن شدید و متنوع است بیشتر در معرض ابتلا به بیماری اوتیسم هستند . صدای کودک به هنگام گریه کردن می تواند از نشانه های اوتیسم باشد .

آنها متعقدند که گریه کردن در سلامتی بدن نقش مهمی دارد و گاهی به درمان افسردگی در کودکان کمک می کند و در حقیقت با گریه فرآیندی در بدن رخ می دهد که هنوز ناشناخته است اما تاثیر مهمی دارد در بدن دارد و به رفع اضطراب و افسردگی در کودک کمک میکند .