کرونا در بارداری


خطر ابتلا به ویروس کرونا زیاد نیست به خصوص اگر در جایی زندگی می کنید که این بیماری شایع نشده است؛ اما اگر شما نگران هستید در این مطلب مهم ترین مسایل را به شما توضیح می دهیم:
باردار شدن می تواند به خودی خود برای زنان سخت باشد اما وقتی خبر شیوع یک ویروس در جهان پخش می شود؛ همه را به خصوص مادران باردار را نگران می کند. به گزارش خبرگزاری ها، این ویروس که در ووهان چین ظهور پیدا کرده است سبب شده که بیش از چندین هزارنفر در سراسر دنیا درگیر این بیماری شوند. تا کنون این بیماری به حداقل 25 کشور دنیا سرایت کرده است.

 

 

ویروس کرونا چیست؟
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها CDC اعلام کرده است که هفت نوع ویروس مختلف کرونا وجود دارد که می تواند به انسان آسیب بزند. بسیاری از آنها خفیف هستند و سبب سرماخوردگی می شوند اما برخی از آنها به خصوص MERS-CoV و SARS-CoV می توانند سبب یک بیماری شدید شوند.
یک متخصص بیماری های عفونی گفته است: این ویروس ها از گذشته نیز وجود داشته و فقط انسان به تازگی درگیر آن شده است.
برای اطمینان می توانید از ماسک استفاده کنید اما بهتر است هر چند ساعت یکبار آن را تعویض کنید.
در نهایت متخصصان می گویند هیچ گونه قطعیتی بر تاثیر این ویروس بر جنین وجود ندارد. به طور کلی تاکنون هیچ سندی مبنی بر تاثیر بیماری های تنفسی بر جنین گزارش نشده است.
پس تلاش کنید تا آرامش خود را حفظ کنید و از سلامتی خود مراقبت کنید تا از نگرانی ها دور بمانید.

 

 


مصرف ویتامین ث سبب می شود تا سیستم ایمنی بدن شما قوی تر شود، پس با خوردن میوه ها و سبزیجات تازه و ضد عفونی شده به افزایش قوای ایمنی خود کمک کنید.
چنانچه از هر مکملی در بارداری استفاده می کنید با پزشک خود مشورت کنید تا اگر لازم است با تجویز ویتامین به افزایش سلامت بدن شما کمک کند..