ژن ها عامل ابتلاء کودکان به اختلال دوقطبی


دانشمندان ژنی را شناسانیی کرده اند که می تواند عامل افسردگی کودکان باشد. آنها معتقدند، این ژن با بروز اختلال دوقطبی، افسردگی و اضطراب در کودکان ارتباط دارد.

 ژن ها عامل ابتلاء کودکان به اختلال دوقطبی
مطالعات پژوهشگران نشان می دهند، احتمال ابتلاء کودکانی که این ژن را حمل می کنند به افسردگی، اضطراب و اختلال دوقطبی بسیار بیشتر از سایر هم سالان شان است.

دکتر گابریل فریز، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه تگزاس و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان می دهند، خطر ابتلاء فرزندان افرادی که از اختلال دوقطبی رنج می برند به این بیماری بسیار زیاد است. "

او افزود:" پس از تجزیه و تحلیل خون کودکان و مقایسه آن با خون مبتلایان به اختلال دوقطبی، ژن های یکسانی را یافتیم که احتمال ابتلاء به اختلال دوقطبی در کودکان را به شدت افزایش می دهد. "

 

آنها پس از مطالعه و مقایسه کردن کودکان والدین مبتلا به اختلال دوقطبی و سالم دریافتند، تغییرات ژنتیکی که از والدین بیمار به فرزندان منتقل می شود، احتمال ابتلاء آنها به بیماری را به شدت افزایش داده و عکس العمل های شان در موقعیت های استرس زا را تشدید می کند.

استاد مدرسه پزشکی دانشگاه تگزاس گفت:" قرار گرفتن کودکان در موقعیت های استرس زا و مضطرب شدن شان زمینه ابتلاء آنها به اختلال دوقطبی را به شدت افزایش می دهد. "

دکتر فریز افزود:" تعداد زیادی از فرزندان والدینی که از اختلال دوقطبی رنج می برند با حملات هراس، اختلال غذا خوردن، اضطراب و افسردگی دست و پنجه نرم می کنند. "