نکاتی ساده برای دختر دار شدن

در این مقاله، به شما خانم‌ها در مورد راه‌های مختلف دختردار شدن با استفاده از مواد غذایی خاص را بیان می‌کنیم تا بتوانید در آینده، یک دختر زیبا را در منزل خود تصور کنید. اقدامات مهم در این مورد عبارتند از:

1- استفاده از رژیم غذایی کم نمک با کلسیم بالا برای دختر دار شدن:
رژیم غذایی کم نمک که دارای کلسیم بالایی باشد، می‌تواند شانس زوجین را برای داشتن دختر، در هنگام مقاربت جنسی (قبل از انجام عمل تخمک‌گذاری) به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد؛ بنابراین، در هنگام برنامه‌ریزی برای داشتن دختر بچه، از گوشت‌های کم کالری، پنیرهای کم چرب، غذاهای فراوری‌شده و انواع زیتون‌ها استفاده کنید. همچنین، از ریختن نمک زیاد در وعده‌های غذایی خود اجتناب نمایید.

رنگ صورتی و آبی در تعیین جنسیت نوزادرنگ صورتی و آبی در تعیین جنسیت نوزاد


2- موقعیت‌های مختلف جنسی برای دختر دار شدن:
استفاده از موقعیت‌های جنسی عمیق برای داشتن دختر بچه مناسب نیست، زیرا این نوع موقعیت‌های جنسی می‌تواند کروموزوم Y را در گردن رحم نگه داشته و نفوذ آن را به عمق بدن مادر محدود کند. پس موقعیت سطحی در رابطه جنسی، بهترین موقعیت برای دختردار شدن است، زیرا اسپرم در نزدیکی ناحیه گردنی ذخیره نشده و کروموزوم X به سمت محیط اسیدی رحم جذب خواهد شد که در این شرایط، احتمالاً جنین داخل رحم شما دختر خواهد بود.

 

3- داشتن رابطه جنسی مکرر برای دختر دار شدن:
 طبق روش‌های شاتل و ولان، رابطه جنسی اغلب باید در موقعیت سطحی انجام گیرد. داشتن فعالیت جنسی پس از دوره‌های قاعدگی دو تا سه روز قبل از انجام عمل تخمک‌گذاری، احتمال به دنیا آمدن دختر بچه را در زوجین به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد.

4- اجتناب از مصرف داروهای سینوسی و سرماخوردگی برای داشتن نوزاد دختر:
در دوران تخمک‌گذاری، بدن زنان با تولید مخاط گردن رحمی، راه را برای حرکت اسپرم به سوی تخمک روان‌تر می‌کند. جالب است بدانید که حرکت کروموزم‌های موجود در اسپرم مردانه دشوار بوده و مخاط دهانه رحم این مشکل را از بین خواهد برد؛ بنابراین، زنان باید در دوران تلاش برای دختردار شدن از مصرف داروهای سرماخوردگی اجتناب کنند، زیرا باعث می‌شود تا این مخاط رقیق شده و حرکت اسپرم حاوی کروموزوم Y را به سوی تخمک با مشکل مواجه کند.

5- داشتن رابطه بدون ارگاسم برای دختردار شدن:
هرچند طبق نظر محققان، نتایج علمی معتبری در این زمینه وجود ندارد، اما برخی نظریه‌ها ادعا دارند که اجتناب از رسیدن زنان به ارگاسم می‌تواند سبب به دنیا آمدن نوزادان دختر شود. فرایند ارگاسم حالت قلیایی را در بدن زنان افزایش داده و حرکت اسپرم مردانه حاوی کروموزوم X را به سمت تخمک آسان‌تر می‌کند؛ بنابراین، بدون رسیدن زنان به حالت ارگاسم، کروموزوم پسرانه شانس کم‌تری برای زنده ماندن خواهد داشت.

6- برای دختر دار شدن پدر باید از حمام آب گرم استفاده کند:
اسپرم‌های حاوی کروموزوم X در برابر درجه حرارت بالا بسیار مقاوم هستند؛ بنابراین، هنگامی که مردی قبل از رابطه جنسی از حمام آب گرم استفاده کند، رابطه او با همسرش منجر به تولد نوزاد دختر خواهد شد. با این حال، بهتر است مردان از انجام این عمل اجتناب کنند، زیرا بالا بودن دمای محیط تعداد اسپرم‌ها را در بدن هر مردی به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

7- ادرار کردن زنان پس از رابطه جنسی برای دختر دار شدن:
 به خاطر داشته باشید که ادرار کردن زنان پس از رابطه جنسی، محیط واژن آن‌ها را به حالت اسید تغییر داده و کروموزوم‌های Y را می‌کشد؛ در مقابل اسپرم‌های حاوی کروموزوم X خود را به تخمک رسانده و شانس دختر شدن جنین را بهبود می‌بخشند.

8- شستشو دادن واژن با ترکیب سرکه و آب :
در نسبت 1 به 4، پس از انجام عمل مقاربت این کار باعث می‌شود تا مخاط واژن بیش‌ازحد رقیق شده و محیط را برای حرکت و رشد اسپرم‌های حاوی کروموزوم دختر روان‌تر نماید. علاوه بر این مورد، شستن مکرر دستگاه تناسلی زنان با ترکیب سرکه و آب می‌تواند از رشد باکتری‌ها در رحم مادر جلوگیری نموده و عفونت‌های موجود در آن را درمان کند.

یادتان باشد که روش‌های طبیعی ذکرشده، تنها راه‌هایی نیستند که بر شانس زوجین جهت داشتن دختر بچه تأثیر می‌گذارد؛ بلکه مواد غذایی که زوجین در دوران تلاش برای دختردار شدن نیز می‌خورند، تأثیر زیادی بر جنسیت کودک آینده آن‌ها خواهد گذاشت.

 

مواد غذایی مناسب برای دختردار شدن زوجین:
در ادامه این مقاله، مواد غذایی مختلف را برای شما معرفی کرده‌ایم که می‌تواند شانس شما را برای داشت دختر بچه به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد. این مواد غذایی عبارتند از:

1- افزایش شانس داشتن نوزاد دختر با مصرف تخم مرغ:
 مصرف منظم تخم‌مرغ که یک منبع غنی از کلسیم است، در دوران تلاش برای باردار شدن، شانس زوجین را برای داشتن دختر بچه به شدت افزایش می‌دهد. علاوه بر این مورد، طبیعت اسیدی این ماده غذایی سطح pH واژن زنان را افزایش داده و شرایط را برای زنده ماندن اسپرم‌های حاوی کروموزوم Y سخت‌تر می‌کند.
2- مصرف سبزیجات  برای داشتن فرزند دختر:
 سبزیجات برگ سبز به دلیل این که غنی از مواد معدنی و ویتامین‌ها هستند، شرایط بدن زنان را برای زنده ماندن اسپرم‌های حاوی کروموزوم X مناسب می‌کنند. البته مصرف کلم بروکلی برای زوجینی که در حال تلاش برای دختردار شدن هستند، ترجیح داده می‌شود! زیرا این نوع سبزی حاوی مقدار زیادی کلسیم و منیزیم همراه با ویتامین‌های A، C و K است.

3- مصرف انواع توت‌ها، pH واژن زنان را تنظیم می‌کند:
 مصرف انواع مختلف توت‌ها مانند زغال اخته، توت فرنگی و توت‌های معمولی شانس داشتن دختر بچه را در زوجین افزایش می‌دهد. این گروه از میوه‌ها به تنظیم pH واژن زنان کمک کرده و محیط آن را اسیدی‌تر می‌کنند. سلول‌های اسپرمی حاوی کروموزوم X، در برابر رسیدن کالری کم به بدن مقاوم بوده و مصرف انواع توت‌ها به دلیل داشتن کالری کم، محیط بدن مادر را برای آن‌ها مناسب‌تر خواهد نمود. نظرات مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد رسیدن کالری کم به بدن زنان، شانس داشتن نوزاد دختر را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد؛ اما یادتان باشد که زنان باید در دوران تلاش برای باردار شدن، از مصرف توت‌های کنسروشده اجتناب کنند، زیرا آن‌ها محتوی قند بالایی بوده و یک ماده غذایی ناسالم به شمار می‌روند. علاوه بر این مورد، مصرف شیرین‌کننده‌های مصنوعی خطر ابتلا به قند خون بالا و دیابت حاملگی را در زنان افزایش می‌دهد.

4- دانه‌های کامل یک منبع غنی از منیزیم و سلنیوم هستند:
همان‌طور که می‌دانید مصرف منیزیم و سلنیوم سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و استخوان‌های بدن زنان را تقویت می‌کند. علاوه بر این موارد، مصرف منیزیم و سلنیوم شانس دختردار شدن زوجین را به میزان قابل‌توجهی بالا خواهد برد. دوز توصیه‌شده برای مصرف منیزیم در یک خانم معمولی، به طور روزانه حدود 310 میلی‌گرم است؛ اما هنگامی که او در حال تلاش برای باردار شدن باشد، دوز توصیه‌شده افزایش یافته و می‌تواند روزانه به 400 میلی‌گرم برسد. برخی از مواد غذایی که از غلات کامل به دست می‌آیند، مانند برنج قهوه‌ای، بلغور جو دوسر، گندم سیاه، ذرت، نان گندم کامل و انواع دانه‌های گیاهی حاوی منیزم و سلنیوم بالایی بوده و مصرف آن‌ها شانس زنان را برای داشتن نوزاد دختر افزایش می‌دهد.

5- مصرف  لوبیا کمک به داشتن نوزاد دختر :
مصرف انواع مختلف لوبیاها مانند لوبیای سفید، سویا، عدس، لوبیای قرمز و لوبیای سیاه برای داشتن نوزاد دختر، به بدن زنان کمک زیادی می‌کند. همه این مواد غذایی حاوی درصد بالایی از منیزیم و فیبر بوده و برای تولد دختر بچه امری حیاتی هستند.

6- شیر دارای کلسیم و اسید لاکتیک است:
 همه ما می‌دانیم که شیر منبع غنی از کلسیم بوده و مصرف آن حداقل سه ماه قبل از باردار شدن، شانس تولد دختر بچه را افزایش می‌دهد. علاوه بر این مورد، pH شیر حدود 6.5 بوده و حاوی اسید لاکتیک بالایی است. این ساختار شیر، محیط واژن زنان را اسیدی نموده و کمک می‌کند تا اسپرم‌های حاوی کروموزوم دختر به راحتی رشد و حرکت کنند. البته فراموش نکنید که مصرف بیش از 750 میلی‌لیتر یا سه فنجان شیر در روز ممکن است منجر به اسیدیته شدن معده شده و ریفلاکس و زخم معده را در بدن شما به دنبال داشته باشد. پس زنانی که در حال تلاش برای دختردار شدن هستند، می‌توانند روزانه یک فنجان شیر را با یک قاشق خامه که از ماست طبیعی گرفته شده است، هم‌زمان استفاده کنند.

7- ماهی سالمون حاوی ویتامین‌ها و پروتئین‌های ضروری بدن زنان، جهت داشتن نوزاد دختر است:
 جالب است بدانید که ماهی قزل‌آلا منبع غنی از پروتئین، ویتامین D و اسیدهای چرب است؛ مصرف این مواد مغذی در دوران تلاش برای باردار شدن، محیط واژن مادر را اسیدی نموده و برای زنده ماندن اسپرم‌های حاوی کروموزوم X مناسب می‌سازد. با این حال، ماهی آزاد دودی حاوی مقادیر بالایی از نمک بوده و زنان باید در این دوره از مصرف آن‌ها اجتناب کنند. برای تهیه و پخت ماهی قزل‌آلا استفاده از روغن کنجد جالب بوده و ریختن پنیر خردشده در آن، میزان مواد مغذی را در وعده غذایی شما بالا می‌برد. پنیر، خود یک منبع غنی از کلسیم بوده و مصرف آن برای بقاء سلول‌های اسپرمی حاوی کروموزوم X ضروری است. همچنین، زنان می‌تواند در سالادهای روزمره خود از تخم‌مرغ، ماهی قزل‌آلا، سبزیجات برگ سبز، لیموترش، سرکه و آووکادو استفاده نموده و شانس خود را برای به دنیا آوردن نوزاد دختر افزایش دهند.

8- دانه‌های گیاهی و انواع آجیل‌ها حاوی مواد مغذی زیادی هستند:
 بادام، گردو، دانه‌های کتان، دانه‌های کدو تنبل، دانه‌های آفتاب‌گردان و کنجد غنی از منیزیم و کلسیم بوده و مصرف آن‌ها برای زنده ماندن اسپرم‌های حاوی کروموزوم X در واژن زنان کمک زیادی می‌کند. با این حال، شما نباید در خوردن دانه‌های کدو تنبل و بادام زیاده‌روی کنید، زیرا مواد مغذی موجود در آن‌ها برای بقای اسپرم‌های حاوی کروموزوم Y هم مفید هستند. شما می‌توانید از بادام زمینی که دارای منیزیم و کلسیم زیادی است، استفاده کنید؛ انواع آجیل‌هایی که حاوی اسیدهای پالمیتولی هستند، محیط واژن زنان را اسیدی‌تر می‌کند. علاوه بر این موارد، همه افراد باید در خوردن این مواد غذایی دقت نموده و آن‌ها در اندازه متعادل مصرف کنند، زیرا این دانه‌ها دارای کالری بالایی هستند.

9- انجیر منبع غنی از اسید کلرورنیک است مناسب برای دختر دار شدن :
انواع مختلف انجیر حاوی اسید کلروژنیک و ویتامین K، A، B و E بوده و مصرف آن‌ها، محیط واژن زنان را اسیدی‌تر می‌کند. همچنین، مصرف این ماده غذایی در تنظیم سطح PH بدن زنان بسیار مؤثر می‌باشد؛ ولی با این حال، خوردن بیش‌ازحد انجیر در دوران تلاش برای دختردار شدن می‌تواند سطح قند خون مادر را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.

10-با  مصرف شکلات شانس دختر دار شدن را افزایش دهید:
مصرف انواع مختلف شکلات به بدن زنان کمک می‌کند تا سطح اسیدیته محیط واژن و دستگاه گوارش خود را افزایش داده و محیط آن برای بقای کروموزوم X مناسب‌تر کنند. کارشناسان، مصرف شکلات تلخ را در دوران تلاش برای دختردار شدن زنان، به شکلات‌های شیری ترجیح می‌دهند، زیرا مصرف آن‌ها از هیپرگلیسمی و چاقی بدن جلوگیری می‌کند. نکته مهم در مورد میزان مصرف انواع شکلات‌ها این است که غنی بودن این مواد غذایی از قندها، می‌تواند سطح قند خون مادر را به شدت افزایش داده و خطرات زیادی برای سلامتی او ایجاد نماید. از این رو، همه افراد باید همیشه در مصرف انواع شیرینی‌ها حد اعتدال را نگه دارند.

11- اجتناب از مصرف میوه سیب برای داشتن نوزاد دختر:
با این که مصرف یک عدد میوه سیب در هر روز می‌تواند انسان را از حضور در مطب دکتر دور نگه دارد؛ اما هنگامی که زنی می‌خواهد صاحب نوزاد دختر شود، بهتر است از مصرف این میوه اجتناب کند. مصرف سیب حالت اسیدی واژن زنان را کمتر کرده و به ایجاد محیطی دوستانه برای اسپرم‌های حاوی کروموزوم Y در مخاط واژن کمک می‌کند.

12- مصرف میوه موز را در دوران تلاش برای باردار شدن دختر کمتر کنید:
  به خاطر بسپارید که میوه موز حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی، به خصوص پتاسیم بسیار بالایی است. به همین دلیل خوردن آن باعث می‌شود تا محیط واژن شما قلیایی شده و برای رشد کروموزوم X محیطی امن و مناسب گردد.

13-  برای دختر دار شدن از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های قلیایی خودداری کنید:
 زنان باید برای داشتن دختر بچه در آینده، از مصرف غذاهای قلیایی مانند خرما، کشمش و آجیل، در دوران تلاش برای باردار شدن خودداری کنند. همچنین، مادرانی که می‌خواهند در بار اول بارداری خود، صاحب دختر شوند، باید از مصرف نوشیدنی‌های قلیایی مانند آب معدنی و چای‌های گیاهی که حالت قلیایی بالایی دارند، اجتناب نموده و در دوران تلاش برای باردار شدن از آب لوله‌کشی شهر استفاده کنند.