چه دردهایی در ناحیه سینه می تواند نشانی بارداری شما می باشد ؟

آیا هنوز به بارداری خود شک دارید ؟

در این دوران شما نگرانی هایی دارید اما مطمن از بارداری خود نیستید . چون هورمون های بدن شما عواطف شمارا تحت تاثیر قرار می دهند. قیل از اینکه این نگرانی های به سراغ شما بیاید . میخواهیم کمی دقیق تر به آن نگاه کنیم و تمام نشانه های بارداری را توضیح دهیم.

 

 

 

 

آنچه در دوران بارداری شما احساس می کنید ؟

یکی از نشانه های بارداری می تواند درد سینه ها باشد این درد می تواند در یک نقطه خاص به سمت زیر بغل و یا ممکن است این درد گذرا و خفیف باشد.

در اوایل دوران بارداری شما احساس درد در پستان های خود دارید . سینه های شما متورمتر و سنگین تر از قبل می شود .و رابطه جنسی و ورزش برای شما بسیار دردناک و سخت می باشد .

با گذشت سه ماه اول بارداری حساسیت نوک سینه های شما کمتر می شود . برخی از خانم های باردار حساسیت بیشتری برروی نوک سینه های خود دارند که با گذشت زمان این حساسیت ها کم رنگ تر می شود.

 

چرا درد پستان در اوایل بارداری رخ می دهد؟

درد پستان اغلب اولین علامت بارداری است که در سه ماه اول رخ می دهد. از نظر پزشکی هفته سه و چهار بارداری که اوج درد در دوران بارداری فرد می باشد . از نظر پزشکی دلیل این درد وارد شدن هورمون های بسیاری در بدن زن باردار که نقش بسیار مهمی در در رشد یک جنین بسیار ریز و تغدیه او دارد.

دلیل این درد این است که هورمون های بدن به سرعت سینه های شما را برای شیردهی آماده می کند. جریان خون به این منطقه افزایش پیدا می کند و سینه های شما بزرگتر می شوند.این تغییر در بدن عالی می باشد اما می تواند دردناک باشد ، حتی باعث سوزش و خارش پوست می شود و هورمون ها رشد غددهای تولید کننده شیر را تحریک می کنند.

 

سایر تغییرات پستان در دوران بارداری

درد تنها علامت مرتبط با پستان نیست که در دوران بارداری می توانید انتظار داشته باشید. در طول سه ماهه اول ممکن است متوجه رگهای آبی که خون اضافی را در سینه های شما پمپ می کند و اندازه یا شکل نوک پستان شما تغییر می کند.

در طول سه ماهه دوم خود (هفته های 13 تا 26) ، ممکن است متوجه شوید که حوزه های بدن شما - مناطق رنگدانه اطراف نوک سینه های شما - تیره تر شده اند. این تغییرات تا سه ماه اول تا سوم بارداری ادامه دارد.

ترشح نوک سینه در هر زمان ممکن است اتفاق بیفتد ، اما به ویژه در هنگام تحریک نوک پستان شایع است. ترشح نوک سینه می تواند از نظر رنگ سفید از خامه تا زرد ، سبز یا قهوه ای متفاوت باشد (ممکن است بخواهد شریک زندگی خود را در مورد آن هشدار دهد).

 

 

آیا درد سینه نشانه بارداری زودرس است؟

درد پستان در واقع یکی از اولین نشانه های بارداری است. این می تواند در کمتر از یک یا دو هفته پس از برداشت ظاهر شود. گاهی اوقات درد پستان می تواند یک شاخص مفید از بارداری باشد - اما به هیچ وجه قطعی نیست .

 

درد پستان در اوایل بارداری در مقابل درد پستان به عنوان علائم PMS

علائم بارداری زودرس بسیار به علائم دوره عادی شما شباهت دارد. پس تفاوت را چگونه میفهمید ؟

از آنجا که سطح هورمون شما قبل از شروع دوره شما کاهش می یابد ، درد پستان یک علامت بسیار شایع است. بهترین راه برای بیان تفاوت این است که ببینید پریود شما فرا می رسد یا آزمایش بارداری انجام می دهید. اگر متوجه یکی دو روز از لکه بینی شدید باشید ، اما هیچ دوره عادی وجود ندارد ، این می تواند خونریزی کاشت و حاملگی باشد.

 

 

 

آیا باید نگران باشم؟

دردهای حاملگی در دوران بارداری - یا قبل یا در طول دوره شما - بسیار طبیعی است . و اگر درد سینه بعد از سه ماهه اول از بین می رود و کاملاً طبیعی است و مطمئناً به عنوان یک تسکین به وجود خواهد آمد. مانند بیماری صبحگاهی ، بعضی از علائم به محض دورتر از این دوره از بین می روند.

توده های خوشخیم ممکن است در دوران بارداری در اطراف پستان ظاهر شود که ممکن است شما را نگران کند اما هیچ جای نگرانی نیست چون این توده ها پس از مدتی محو شده و از بین می رود . اما بهتر است به پزشک مراجعه کنید چون از هر 1000 زن باردار حدود 1 نفر مبتلا به سرطان پستان هستند. این می تواند سلامت شما و کودک شما را در معرض خطر جدی قرار دهد.