چگونه در سه ماه اول بارداری ورزش کنیم؟

زنانی که در دوران بارداری ورزش می کنند از مزایای سلامتی زیادی برخوردار هستند. برخی از این مزایا شامل:

آمادگی قلبی عروقی

فشار خون

حالت

کنترل وزن

فعالیت های جدی مانند دویدن را در تمام دوران بارداری حفظ کنید. با این وجود ، اقدامات احتیاطی وجود دارد که زنان باردار باید سلامت مادر و نوزاد را در نظر بگیرند.

در طول سه ماهه سوم ، شما به طور معمول می خواهید از فعالیت هایی که نیاز دارند اجتناب کنید:

پریدن

پرش

تندرست

 

 

 

پیاده روی و آهسته دویدن

پیاده روی یکی از بهترین اشکال ورزش برای زنان باردار است. ،زنان باردار باید آهسته دویدن را امتحان کنند.در طی مدت باردرای سعی کنید پیادروی منظم را داشته باشید این کار به زایمان راحت تر شما کمک می کند.

 

ایروبیک شنا و آبزی

اگر به استخر دسترسی دارید از ورزش های آبی استفاده کنید. شنا لاپ یک تمرین عالی بدن است. همچنین برای خانم هایی که درد و درد دارند می تواند درمانی باشد. آب فشار کف پاها و پشت را کم می کند و به جلوگیری از گرمای بیش از حد کمک می کند. به خاطر داشته باشید که ورزش حتی در آب خنک باعث ایجاد عرق می شود. اگر به مدت طولانی شنا می کنید ، در حین انجام تمرینات حتما آب بنوشید. آهسته دویدن آکوا برای دونده هایی که در حاملگی احساس راحتی نمی کنند ، فوق العاده است. بعضی از سالن های بدنسازی حتی دوچرخه ثابت را در آب قرار می دهند.

 

یوگا ، پیلاتس ، بش و سایر تمرینات کم تحرک

تمریناتی که برای خانم ها در سه ماهه سوم بسیار عالی است. مثالها عبارتند از:

یوگا

پیلاتس

دوچرخه سواری

این تمرینات همه گروههای اصلی عضله را هدف قرار می دهد. می توانند به شما در احساس آسان شدن در حین در زایمان کمک کند.

ماركین توضیح می دهد: "پیلاتس راهی فوق العاده برای زنان برای ایجاد ثبات اصلی در دوران بارداری است." "با بزرگ شدن شکم درد کمر بیشتر می شود و این ورزش کمک بسیاری می تواند بکند. حرکات کلاسیک پیلاتس "عمیق ترین عضله شکم ، شکم عرضی را تقویت می کند ، که باعث بهبود وضعیت کلی بدن می شود و هنگام فشار آوردن می تواند مفید باشد."

 

تحقیقات نشان داده است که یوگا می تواند اضطراب و افسردگی را که گاه با بارداری همراه است ، کاهش دهد. به گروهی از زنان باردار كه دچار افسردگی بودند ، از هفته 22 تا 34 بارداری خود یك کلاس یوگا 20 دقیقه ای داده شد. نتایج در کلیه زمینه های بهزیستی جسمی و روانی مثبت بود. زنان گزارش کردند که بهبود خلقی ، کاهش درد ، و شیوع پایین تر از زایمان زودرس و سزارین است.

حرکات وزنه برداری و تونینگ بدن

وزن های سنگین در سه ماهه سوم می تواند خطرناک باشد ، به خصوص اگر شما عادت به بلند کردن ندارید. برای حفظ قدرت ، تمرینات مربوط به وزن بدن را امتحان کنید ، مانند:

اسکوات

تخته های اصلاح شده

فشارهای دیواری

 

 

 

 

مارکین می گوید:

در سه ماه اول باردرای ممکن است شما درد پشت داشته باشید .که می توانید استراحت و دراز کشیدن خود را طولانی تر کنید.و تمرینات مربوط به ثبات ماهیچه ها و مناطق دیگر ، از جمله موارد زیر کمک می کند:

گلوت

باسن بیرونی

داخل رانها

همسترینگ

 

سه ماهه سوم بارداری شماذ پر از انواع افکار ، احساسات و حتی تغییرات جسمی بیشتر می باشید. تنها 20 دقیقه ورزش در روز می تواند کمک بسیاری در تقویت روحیه و انرزی فرد کند.