3 مزیت پوشک های یکبار مصرف نسبت به پوشک های نخی یا کهنه


پوشک کردن یا استفاده از کهنه معمایی است که برای مدت های مدیدی اکثر پدران و مادران با آن روبرو بوده‌اند. در زیر سه تصور غلط در باره پوشک های یکبار مصرف را خواهید خواند.
سه تصور غلط درباره پوشک های یکبار مصرف نوزاد
1- پوشک های نخی بچه را نسبت به پوشک های یک بار مصرف راحت تر نگه می‌دارد.

حقیقت: گرچه پوشک های نخی از پارچه نرم قابلیت عبور هوا را دارند و هوا می‌تواند از میان آن بخوبی جریان یابد، ولی هنگام خواب یا فعالیت‌ها روزانه، کودک را خشک، عاری از التهاب پوستی و ترشح نگه نمی‌دارند. پوشک های یک بار مصرف خاصیت جذب مایعات بیشتری دارند و طراحی و نحوه بستن شدن آن می‌تواند به فرزندتان اجازه دهد که آرام تر بخوابد و احتمال ترشح و خروج ضایعات از درون آن به حداقل کاهش می یابد.

2- پوشک های نخی نسبت به پوشک های یک بار مصرف ارزانتر است.
حقیقت: از نظر قیمت، بلی. اما اگر شما مثل اکثر والدین در یک زمان چندین کار را انجام می‌دهید، زمان و رفاه را نیز باید در نظر بگیرید. پوشک های نخی باید اغلب شسته و خشک شوند، در حالی که پوشک های یک بار مصرف درست با خارج کردن آن از بسته، آماده مصرف است. روند استفاده از کهنه یا پوشکی نخی نسبت به تعویض پوشک یک بار مصرف نیز بسیار پیچیده‌تر است.

3- پوشک های نخی نسبت به پوشک های یک بار مصرف به محیط زیست کمتر آسیب می‌زنند.
حقیقت: در حالی‌که زباله های پوشک های یک بار مصرف حقیقتاً مشکلاتی را به همراه خواد داشت، ولی شستن کهنه یا پوشک های نخی با میزان زیادی از آب و پاک کننده به اندازه کافی به محیط زیست آسیب می‌رساند.

 

پرسش و پاسخ در خصوص پوشک نوزاد
1- چگونه مطمئن شوم که پوست فرزندم از تعویض های پوشک نخی دچار التهاب پوستی نشود؟

احتمال دارد پاک کردن دائم فرزندتان با پارچه یا صابون، لایه محافظتی طبیعی پوست فرزندتان را از بین ببرد و باعث سرخی و ناراحتی او شود. بنابراین بهتر است از دستمال های پاک کننده مخصوص بهره ببرید که رطوبت را پوست را بازسازی کرده و از پوست فرزندتان محافظت کند.

2- چرا استفاده از دستمال های پاک و مرطوب کننده اهمیت دارد؟
پوست فرزندتان سه برابر از پوست شما نازک‌تر است و احتمال التهاب پوستی هنگام پاک کردن آن ناحیه افزایش می یابد. بنابراین، به پاک کننده ای با طراحی ویژه نیاز دارید که روی پوست فرزندتان ملایم احساس شود.

 

3- بهترین روش برای تعویض کهنه یا پوشک های نخی چیست؟
پوشک کثیف را خارج سازید؛ با دستمال پاک کننده باسن و ناحیه اندام تناسلی فرزندتان را تمیز کنید. پوشک جدید را زیر او بگذارید و آنرا ببندید و سفت کنید، اما نه آنچنان سخت که او را ناراحت کند.

4- چگونه از لایه پوستی حامی و طبیعی فرزندم پشتیبانی کنم؟
فرزندتان برای محافظت در برابر صدمات، یک لایه حامی روی پوست حساس خود دارد. با تمیز کردن آرام پوست و بازسازی رطوبت آن با استفاده از پاک کننده های درست می‌توانید به حفاظت از لایه محافظ پوستی کمک کنید.