مراقبت های پس از لابیاپلاستی


نکاتی در خصوص لابیاپلاستی
مراقبت های پس از لابیاپلاستی
بهتر است بدانید که برای بهبودی کامل لابیاپلاستی نیاز به شش هفته زمان است ، اما پس از 72 ساعت شخص می تواند  فعالیت های خود  را از سر بگیرد و تمامی کارهای خود را انجام دهد ، عمل لابیاپلاستی نیاز به یک ساعت زمان دارد که پس از 15 دقیقه پس از عمل بدن شروع به بهبودی ناحیه ژنیتال می نماید ، این جراحی در برخی از اشخاص یک تا دو ساعت زمان می برد ، عمل زیبایی لابیا نیازی به بیهوشی ندارد و بیمار در زمان جراحی به دلیل استفاده از بی حسی هیچ گونه دردی را احساس نمی کند .
پس از لابیاپلاستی نباید از لباس های تنگ و جذب استفاده نمایید ، توصیه ما به شما استفاده از دامن و لباس های گشاد است .
برای کاهش تورم پس از لابیاپلاستی توصیه می شود که از کمپرس یخ استفاده شود و برای جذب خون و خونابه های که به دلیل جراحی رخ می دهد استفاده از پد زنانه توصیه می شود .
دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان برای مراقبت های پس از لابیاپلاستی مصرف برخی از داورهای ضد التهابی برای کاهش تورم پس از لابیاپلاستی را تجویز می نمایند ، مصرف قرص های
نظیر موتین ، ناپروکسن و یا ایبوپروفن
بیمار باید مصرف داروها و قرص ها را زیر نظر جراح زیبایی زنان مصرف نمایند زیرا مصرف بیش از داروها ممکن است در شخص سبب تحریکات بیشتر زخم ها و درد و ناراحتی شود .
بانوانی که جراحی لابیاپلاستی انجام می دهند بهتر است که لباس زیرهای مناسبی را بپوشند ، این مورد نیز یکی از مراقبت های پس از لابیاپلاستی است .
بانوانی که لابیاپلاستی را انجام می دهند باید برای کاهش تورم پس از لابیاپلاستی از پوشیدن شلوارهای جین یا شلوارهای تنگ اجتناب نمایند .
توصیه می شود که با استفاده از صابون مخصوصی که به بانوان داده می شود روزی دو بار ناحیه جراحی شده را شست و شودهید و پس از آن حتما با سشوار خشک نمایید .
در صورتی که ترشحات سفید رنگ دارید باید ناحیه را از ترشحات خشک نمایید ، و از تجمع ترشحات و رطوبت ناحیه اجتناب نمایید .

بهبودی پس از یک هفته از گذشت لابیاپلاستی
در هفته اول پس از لابیاپلاستی باید از انجام ورزش های طولانی مدت و یا کارهای سنگین اجتناب نمایید ، توصیه می شود در هفته های اول پس از لابیاپلاستی به خصوص 7 روز اول خود  را با فعالیت های نظیر خواندن کتاب ، برنامه های تلویزیونی یا انجام برخی از فعالیت ها که نیازی ندارد از نظر جسمی فعالیت خاصی داشته باشید خود را سرگرم نمایید .
پس از 72 ساعت پس از لابیاپلاستی می توانید فعالیت های نظیر رانندگی ، آشپزی ، بالا رفتن و یا پایین رفتن از پله و… را انجام دهید .
اما باید از انجام برخی از کارها نظیر باغبانی ، بلند کردن اجسام سنگین ، جارو کرد ، بلند کردن بچه ، شنا کردن و … را نباید انجام دهید .
نباید داروهای ضد درد را بیش از حد مصرف نمایید ، مراقبت های پس از لابیاپلاستی بسیار مهم می باشد
بانوانی که شاغل می باشند پس از چند روز می توانند به سرکار بازگردند و فعالیت های خود را انجام دهند .
نباید به شکل خود سرانه از تامپون استفاده نمایید ، فقط کرم استروژن را که پزشک و جراح زیبایی زنان تجویز می نماید باید استفاده نمایید .

 

 

 

 

فعالیت جنسی پس از لابیاپلاستی
فعالیت جنسی و تمرینات کششی را تا 4 الی 6 هفته نباید انجام دهید .
استفاده از کرم استروژن را دکتر بهمن پورجراح زیبایی زنان توصیه می کند که بانوان مصرف نمایند زیرا استفاده از این کرم سبب بهبودی سریع تر بیمار خواهد شد و کمک به بازسازی پوست می نماید .
مصرف ویتامین ها تا سه ماه پس از لابیاپلاستی توصیه می شود ، زیرا روند بهبودی را تسریع می بخشد .

برای پیشگیری از یبوست از سی لکس استفاده می شود تا بافت های بازسازی شده تحت فشار قرار نگیرد .
مصرف آب لیمو تازه ، پرتقال را توصیه می شود که مرتب مصرف نمایید تا بهبودی سریع تر حاصل شود ، ممکن است شخص پس از لابیاپلاستی یا واژینوپلاستی احساس  ضعف نماید که این امر کاملا طبیعی است .
پس از سه هفته باید فعالیت جنسی را باید به تدریج انجام دهید ، اما نباید به یکباره فعالیت جنسی را افزایش دهید .
اگر قصد انجام ورزش پیاده روی را دارید باید قدم های آرام بردارید و از پیاده روی تند اجتناب نمایید ، از انجام ورزش های مانند دویدن ، ایروبیک و یا تمرینات که ممکن است ضربه بزند باید اجتناب نمایید .
بخیه ها کمک جذب می گردند ، بهبودی زخم ها نیز به مروز زمان است نباید توقع داشته باشید که یک هفته پس از لابیاپلاستی همه ی زخم ها بهبود یابد .

در هفته 5 الی 8 پس از لابیاپلاستی
پس از این مدت پس از لابیاپلاستی می توانید فعالیت های خاص خود را انجام دهد در صورتی که در زمان فعالیت درد داشتید ، نباید فعالیت های سنگین را انجام دهید ، بهتر است یک تا دوهفته دیگر نیز صبر کنید .
در صورتی که با خونریزی شدید یا بوی بد از واژن مواجه شید حتما جراح زیبایی زنان خود را مطلع نمایید .
تورم لگن ، تورم واژن را داشتید حتما جراح زیبایی زنان را مطلع نمایید .


نکات پس از لابیاپلاستی
تمامی داروهای را که پزشک تجویز نموده است بیمار باید مصرف نماید .
پس از لابیاپلاستی شخص نباید به مدت یک ماه مقاربت جنسی داشته باشد .
پس از لابیاپلاستی شخص باید به مدت 14 روز از دوش آب گرم و نشستن در وان آب گرم پرهیز نماید .
پس از عمل لابیاپلاستی شخص باید از مصرف غذاهای پرنمک و چرب اجتناب نماید .
توصیه می شود پس از عمل لابیاپلاستی شخص غذاهای فیبردار و میوه های تازه و سبزیجات را مصرف نماید .
به مدت یک ماه شخص نباید فعالیت های سنگین ورزشی داشته باشد ، انجام فعالیت های سنگین روزانه را باید پس از یک ماه انجام دهد .
پس از لابیاپلاستی شخص باید پمادهای موضعی که دکتر تجویز نموده است ، استفاده نماید تا زخم ها سریع تر بهبود یابند .
پس از لابیاپلاستی شخص نباید از لباسهای تنگ استفاده نماید تا زخم ها سریع تر بهبود یابند .
توصیه می شود پس از بهبودی زخم ها شخص به سونا و استخر برود قبل از بهبودی کامل زخم ها شخص نباید به استخر و سونا برود .
پس از لابیاپلاستی نه تنها شخص از انجام ظاهر واژن خود لذت می برد بلکه رابطه جنسی شخص نیز بهبود یافته است ، انجام جراحی زیبایی واژن و جوانسازی واژن تاثیر فراوانی بر زندگی شخص دارد .