ماموگرافی چگونه انجام میشود


در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می شود که ماموگرافی غربالگری برای چه افرادی از بستگان بیمار ضرورت دارد؟
ماموگرافی جهت تشخیص زود رس سرطان پستان در خانمهایی استفاده می شود که هیچگونه علایمی ندارند و یا علائمی همچون لمس توده، درد و یا ترشحات در نوک پستان دارند.

برای آگاهی بیشتر از دردناک بودن ماموگرافی و ضرورت غربالگری بستگان بیمار به سراغ دکتر هدایی رفتیم. از شما دعوت می کنیم ویدئو زیر را تماشا کنید. برای مراجعه به دکتر هدایی متخصص رادیولوژی و سونوگرافی یا دریافت نوبت از این مرکز، اینجا را کلیک کنید.
 

 

 


 
تصویر برداری پستان توانایی پزشک در تشخیص تودههای کوچک را بالا میبرد یعنی زمانی که سرطان کوچک می باشد و امکان مداوای آن بیشتر است. استفاده از ماموگرافی احتمال تشخیص رشد غیر طبیعی بافت پستان که محدود به مجاری شیریاست را بالا می برد. این توده ها که سرطان مجاری شیری در جا نامیده می شوند.
 

ماموگرافی درد دارد
 
تصاویر ماموگرافی اولیه معمولاً جهت تعیین وجود یک بیماری خوش خیم یا بدخیم کافی نمی باشد. اگر یک یافته مشکوک وجود داشته باشد، رادیولوژیست ممکن است توصیه کند که بررسی بیشتر انجام گردد. تفسیر ماموگرافی ممکن است مشکل باشد زیرا بافت پستان طبیعی در هر بیمار متفاوت می باشد همچنین پودر زیر بغل در تصاویر ماموگرافی ایجاد اشکال می کند.