علایم شایع بارداری در مردان

بارداری از روی هم‌دردی (یا سندرم کوید) شرایطی است که طی آن یک مرد سالم که همسرش باردار است علائم مربوط به بارداری را تجربه می‌کند.

سندرم زائو نمایی پدر (کوید)
با وجود اینکه برخی پژوهش‌ها نشان می‌دهند که این سندرم بسیار رایج است اما به‌هیچ‌ وجه این شرایط را ناشی از نوعی بیماری ذهنی یا روانی نمی‌دانند. پژوهش‌ها و بررسی‌های بیشتری لازم است تا بتوان علل فیزیکی و روانی این مسئله را کشف کرد. علائم و نشانه‌های مربوط به سندرم کوید (سندرم زائو نمایی) معمولا در هر شخص با دیگری متفاوت است و در سه ماهه‌ی اول و سوم بارداری بروز می‌کند.

علائم فیزیکی:
این علائم می‌تواند شامل سرگیجه، تپش قلب، درد شکمی، نفخ، تغییر ذائقه و اشتها، مشکلات تنفسی، دندان‌ درد، انقباضات در ناحیه‌ی پا، کمر درد، و التهاب در مثانه و آلت تناسلی باشد.

 

علائم روانی:
این علائم می‌تواند شامل تغییر در الگوی خواب، آشفتگی، افسردگی، کاهش شور جنسی و بی‌قراری باشد.

سندرم کوید چه واقعی باشد و چه نباشد؛ چیزی که از آن اطمینان داریم این است که پدر شدن، اتفاقی هیجان‌انگیز، پر از احساس و استرس است. اگر همسرتان باردار است سعی کنید استرس و اضطراب خود را کنترل کنید و پدر شدن خود را بپذیرید. در کلاس‌های پیش از زایمان شرکت کنید. از دوستان و خویشاوندان کمک و مشورت بخواهید. با همسرتان صحبت کنید. درک و برنامه‌ریزی برای چالش‌های پیش رو می‌تواند این مرحله را برای شما آسان کند.