علائم عجیب و غریب باردرای

 

1. چیزهای عجیب و غریب از شما خارج می شود

در حالی که بسیاری از خانم ها ترشحات واژن را تجربه می کنند ، اغلب مربوط به بارداری نیست. اما بیشتر خانم های باردار در اوایل سه ماهه اول و در طول بارداری ، مخاط چسبناک ، سفید یا زرد رنگ کم رنگ ترشح می کنند.

افزایش هورمون ها و جریان خون واژن باعث ایجاد ترشح می شود. در حین بارداری از نرم شدن عفونت های دهانه رحم و دیواره واژن شما جلوگیری شود . در صورت بروز این علایم به پزشک مراجعه کنید:

بو

سوزاندن

خارش

به رنگ سبز مایل به سبز روشن شود

بسیار ضخیم یا آبکی می شود

این ممکن است علائم عفونت باشد .

2. بدن شما گرمتر از قبل است

اگر این دما بالا دو هفته ادامه پیدا کند ممکن است باردار باشید. هنگامی که برای اولین بار صبح از خواب بیدار می شوید بعد از تخمک گذاری ، دمای بدن کمی بالا رفته است.

 

 

 

 

3- سردرد می شوید

تغییرات هورمونی و حجم خون در دوران بارداری می تواند منجر به سردرد می شود .این علایم طبیعی بوده است . اما اگر دوره آن طولانی شود بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید.

 

4- سرگیجه شدید دارید

برای زنان باردار غیر معمول نیست که در سه ماهه اول احساس سرگیجه کنند. بارداری باعث فشار به رگ های خونی می شود. و رگ های خونی را گشاد می کند.

سرگیجه شدید همراه با خونریزی واژن و درد شدید شکم می تواند نشانه حاملگی خارج رحمی باشد . در یک حاملگی خارج رحمی ، تخمک بارور شده و در خارج از رحم قرار می گیرد. برای جلوگیری از عوارض خطرناک باردرای سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

5-یبوست در بارداری

بارداری ممکن است باعث ایجاد یبوست شود . فیبر بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، مایعات زیادی بنوشید و مرتباً ورزش کنید . در صورت نیاز می با پزشک خود نیز مشورت کنید.

6. ممکن است شما خونریزی شدید داشته باشید

در اوایل بارداری ممکن است خونریزی جزئی داشته باشید. تخمک ها بارور شده به لایه رحم وصل می شود. این خونریزی لانه گزینی شناخته می شود . خونریزی همچنین می تواند در اثر تحریک دهانه رحم ، حاملگی خارج رحمی یا سقط جنین در ایجاد شود . در صورت افزایش خونریزی ، کمردرد یا ضعف دردهای قلبی ، حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

7- علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا در باردرای

شما مستعد ابتلا به سرفه ، سرماخوردگی و آنفولانزا هستید. برای زنان باردار غیر معمول نیست که علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا را در اوایل بارداری تجربه کنند. با پزشک خود در مورد گزینه های درمانی در دوران بارداری صحبت کنید. زنان باردار در برابر بیماریهای شدید ناشی از آنفولانزا آسیب پذیرتر هستند. این می تواند منجر به مشکلات سلامتی جدی برای کودک شما شود.

8- سوزش معده

هورمون ها در دوران بارداری باعث غیر عادی شدن زندگی طبیعی فرد می شوند. دریچه بین معده و مری این ناحیه در دوران بارداری میتواند باعث نشت اسید معده به مری شما شود و باعث سوزش معده شود .

9- احساسات شما حالت نوسانی دارد.

هورمونهای شما هنگام بارداری ناگهان تغییر می کنند. این می تواند احساسات شما تغییر دهد. . احساس های ناگهانی مثل گریه کردن و نگران بودن را تجربه خواهیید کرد. میل جنسی بسیار کم می شود همچنین ممکن است نوسانات خلقی را تجربه کنید . که در دوران بارداری بسیار متداول است.