حفظ ایمنی کودکان در زمین بازی


زمین های بازی اماکنی برای بازی و تفریح کردن هستند، اما میله های زنگ زده، تجهیزات بازی فرسوده و نا ایمن می توانند آنها را به جایی خطرناک تبدیل کنند.

 حفظ ایمنی کودکان در زمین بازی
یافته های تازه نشان می دهند، سالانه بیش از 200 هزار کودک آمریکایی به دلیل آسیب دیدگی (شکستگی استخوان ها و ...) به بخش اورژانس مراجعه می کنند. همچنین بیش از 20 هزار کودک به دلیل وارد شدن ضربات ناگهانی و شدید به مغز و خون ریزی مغزی در بیمارستان بستری می شوند، در حالی که پیشگیری از بروز این حوادث ساده است.

دکتر ربکا پارکر، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه مینه سوتا و محقق ارشد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا گفت:" با از میان بردن عوامل خطر زا می توان از بروز تعداد زیادی از آسیب دیدگی ها در زمین های بازی جلوگیری کرد. "

او افزود:" والدین پیش از آن که فرزندان را به زمین های بازی ببرند باید از سالم و ایمن بودن تجهیزات اطمینان حاصل کنند. "

 

یافته های پژوهشگران انجمن ایمنی کودکان آمریکا نشان می دهند، تجهیزات زمین های بازی 75 درصد مدارس و مهد کودک ها نا ایمن هستند.

پزشکان متخصص اورژانس معتقدند والدین، مدیران و کارکنان مدارس و مهد کودک ها با هدف حفظ سلامت کودکان باید به توصیه های زیر عمل کنند:

1- توجه کردن : کودکانی که در زمین بازی حضور دارند باید به دقت زیر نظر گرفته شوند تا از آسیب دیدن شان پیشگیری شود.

2- بازرسی تجهیزات : با بازرسی و کنترل کردن تجهیزات زمین های بازی در فواصل زمانی مشخص از شکستگی استخوان ها و آسیب دیدگی های مغزی حاد در کودکان جلوگیری کنید.

3- ممنوعیت بازی کردن در زمین شلوغ : از ورود فرزندتان به زمین بازی شلوغ جلوگیری کنید. حفظ سلامت و ایمنی او مهم تر از بازی کردن است.

4- استفاده از تجهیزات مناسب سن : کودکان باید از تجهیزات و لوازم بازی مناسب سن شان استفاده کنند. کودکان کم سن و سال اجازه ندارند از تجهیزاتی که مناسب نوجوانان است استفاده کنند.

5- اجرا قانون : کودکان باید به قوانینی که سلامت و ایمنی شان را تضمین می کند پایبند باشند. افرادی که قوانین را نقض می کنند از زمین بازی اخراج می شوند.