تشخیص حمله قلبی یک ماه پیش از وقوع آن

 این باور اشتباه وجود دارد که تنها چند ثانیه پیش از وقوع حمله قلبی از این مسئله آگاه خواهید شد. اما ممکن است حتی یک ماه پیش از حمله قلبی، بدن تلاش کند تا نسبت به عوامل خطرآفرین و هرگونه اختلال در جریان خون قلب به شما هشدار دهد.

در شرایطی که وقوع برخی موارد حملات قلبی ناگهانی و بدون هیچ هشداری هستند، برخی موارد نیز پس از نشانه‌ها و علائم تدریجی رخ می‌دهند.

عدم توجه و نادیده گرفتن شرایط سلامت و خطرات می‌تواند موجب ضرری جبران‌ناپذیر و مرگبار شود. پیش از وقوع حمله قلبی بدن ممکن است با ارائه برخی نشانه‌ها به شما هشدار دهد. در ادامه با برخی از این نشانه‌های شایع که می‌توانند یک ماه پیش از وقوع حمله قلبی شکل بگیرند بیشتر آشنا می‌شویم.

ناراحتی معده
در شرایطی که انتخاب‌های غذایی یا آنفلوانزا معده را می‌توان دلیل احساس درد در ناحیه شکم دانست، اما باید به بروز هرگونه مشکل ناگهانی در بلع، حالت تهوع، استفراغ، یا ناراحتی کلی معده توجه داشت.
معده و قلب دارای ارتباطی پیچیده هستند. از این رو، زمانی که معده نشانه‌های ناراحتی و پریشانی را نشان می‌دهد، ممکن است نشانگری از بروز مشکل در قلب نیز باشد.

 

خستگی شدید
تجربه گاه به گاه خستگی شدید، به ویژه در دنیای امروز که همه چیز بسیار سریع شده است، مسئله‌ای شایع محسوب می‌شود. اما اگر به طور ناگهانی با احساس خستگی و ضعف شدید که دلیلی برای آن نمی‌یابید مواجه شده‌اید، این شرایط می‌تواند نشانه‌ای از بروز مشکلی جدی‌تر از استرس روزانه باشد.
معده و قلب دارای ارتباطی پیچیده هستند. از این رو، زمانی که معده نشانه‌های ناراحتی و پریشانی را نشان می‌دهد، ممکن است نشانگری از بروز مشکل در قلب نیز باشد

در این حالت از خستگی کارهای ساده‌ای مانند دوش گرفتن یا مرتب کردن تخت خواب نیز فعالیت‌هایی بسیار دشوار برای قربانی آینده حمله قلبی به نظر می‌رسند. احساس خستگی و بی‌حالی اغلب بدون دلیل خاص و حتی در صورت انجام کارهای ساده رخ می‌دهد.
اگر با احساس خستگی بدون انجام فعالیت جسمانی خاص یا استرس بیش از حد مواجه هستید، به آنچه بدن تلاش می‌کند به شما بگوید توجه بیشتری داشته باشید. از آنجایی که خستگی بی‌دلیل و ناگهانی یکی از نشانه‌های هشداردهنده پیش از وقوع حمله قلبی است، مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق شرایط بهترین گزینه است.