ترند به چه معناست

حتما در مطالب مختلفی که در سایت‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی در مورد مد خوانده‌اید به کلمه ترند برخورده ‌اید و این سوال برای شما پیش آمده باشد که ترند چیست؟ چه معنایی دارد؟ و از کجا این ترندها به وجود می‌آیند؟

واژه ترند اولین بار در صنعت مالی برای تغییر شیفت ها در مارکت ها  استفاده می شد

ترند و به طور کلی ترند شدن از جمله اصطلاحاتی است که طی سال های اخیر بین مردم به صورت گسترده رواج پیدا کرده است.در این مقاله به طور مختصر به تعریف ترند و به طور خاص مفهوم ترند در فشن می پردازیم.

 

معنی ترند چیست؟

واژه ترند در شبکه های اجتماعی از صنعت مد و فشن گرفته شده است.ساده ترین معنای ترند فراگیر شدن و رواج یافتن یک بحث است.

درواقع هر چیزی که در یک بازه ی زمانی خاص مد بشود و یا قرار باشد که مد شود را "روند مد" و یا ترند می گویند.ترند می تواند در حیطه ی پوشاک ،استایل ،معماری،سبک زندگی و دیگر فاکتورهای اجتماعی باشد.

ترند ها بسیار سریع تغییر می کنند و اکثرا در بازه های زمانی 3  ماهه و با تغییر فصل ایجاد می شوند.

در صنعت مد و پوشاک وقتی از ترند شدن یا ترند بودن صحبت می شود،همواره منظور افزایش استفاده و رواج یافتن و فراگیر بودن است.

 

ترند ها از کجا می آیند؟

در واقع هیچ منبع واحدی برای ترند وجود ندارد.ترندها از فاکتورهای مختلفی نشأت می گیرند از جمله : فیلم،هنر،استریت استایل و یا حتی جنبش های سیاسی. برای مثال در سال های 1920 تا 1930 در فرانسه تعداد زیادی از مردم به ورزش کردن روی آوردند و در اون سال ها بود که احساس نیاز به لباس های ورزشی باعث به وجود آمدن ترند لباس های ورزشی شد.

 

اما امروزه ترند ها از راه های دیگری هم وارد دنیای مد می شوند :

1_کت واک ها  که از لوک هایی که طراحان مطرح دنیا در کالکشن هاشون رونمایی می کنند الهام می گیرند.     
2 _استریت استایل

3_سلبریتی ها

4_فشن بلاگرها

5_پایتخت های مد