ترفندی کاربردی برای پستانک دادن به نوزاد

رفتن پستانک می‌تواند یک کار سخت باشد، کودکان یا آن‌ها را دوست دارند و یا از آن‌ها نفرت دارند. اگر نوزادتان در برابر گرفتن پستانک مقاومت می‌کند، سعی کنید زمانی که استراحت می‌کند، به عنوان مثال زمان پایان غذا خوردنش، به او پیشنهاد دهید که پستانک بگیرد. اما اگر این کار موفقیت آمیز نبود، روان‌شناسی معکوس را امتحان کنید.

یک روش موذیانه برای وادار کردن کودک برای گرفتن پستانک
به جای آن که در هر زمانی که کودک پستانک را بیرون میدهد، آن را به سمت دهانش فشار دهید، هر بار که کودک در حال مک زدن پستانک است، آنرا از دهانش بیرون بکشید.

ما این آزمایش را انجام دادیم و وقتی که شیردهی به اتمام رسید و کودک حالت آرامی به خود گرفته بود و به آرامی سینه مادرش را می مکید، پستاک را به آرامی جایگزین سینه مادرش کردیم. صبر کردیم تا او شروع به مکیدن پستانک کند، سپس به آرامی پستانک را به بیرون کشیدیم. نوزاد با مکیدن سخت تر پستانک به این عمل ما پاسخ داد و کار با موفقیت انجام شد.

۱۰ دقیقه بعد، دوباره این بازی کوچک “روانشناسی معکوس” را با کودک انجام دادیم تا به او یاد بدهیم که چگونه پستانک را در دهانش نگه دارد. او این تمرین را چند بار در روز تکرار کرد و در عرض سه روز به آسانی پستانک را می گرفت.

حتی اگر نوزادتان برای مکیدن پستانک اشتباه کند، یا گیج شود و آن را به جای مکیدن، به بیرون براند، شما می‌توانید او را متقاعد کنید که با تمرین تکنیک‌های ساده ای که در بالا گفتیم، آن را دوست داشته باشد و از آن به درستی استفاده کند. (این کار قبل از ۶ هفتگی کودک بهتر عمل می کند)

این نکته در روان‌شناسی معکوس بر اساس این احساس طبیعی ما است که “چیزی که در دهانم وجود دارد به من تعلق دارد” و در نهایت، تلاش برای بیرون کشیدن نوک پستانک، مانند فضولی کردن در مورد یک اسباب‌بازی در یک بچه دو ساله می‌شود، هرچه بیشتر بکشید، بیشتر مقاومت می‌کند.