تالارهای عروسی از هفته بعد تصمیم گیری می شوند

با شروع کووید 19 یا کرونا در کشورمان شرایط ویژه ای بر کشورمان همانند سایر کشورهای درگیر این اپیدمی حاکم شد. رونق اقتصادی به حداقل ممکن رسید و بازدهی شرکتهای بزرگ با توجه موقعیت بازارهای جهانی مورد تهدید قرار گرفت. در این بین برخی از مشاغل و اصناف که جزو مشاغل پرخطر بودند مانند تالارها ، رستوران ها ، هتل ها و… تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند. با وجود ابلاغیه وزارت صمت و ستاد ملی کرونا از تالارها اخبار ضد و نقیضی به گوش می رسید.برخی از تالارهای عروسی با استناد به اینکه بخشنامه قبلی وزارت صمت بازه زمانی خاصی را برای لغو مراسمها تعیین نکرده بصورت سلیقه ای اقدام به لغو برخی مراسمها تا تاریخ خاص می کردند و ادعا داشتند چنانچه مشتریان بعد از تاریخ تعیین شده که توسط خود تالارها تعیین می شد بخواهند مراسمشان را لغو کنند باید هزینه پرادخت نمایند. این موضوع در همان روزهای اول توسط خبرنگار نبض بازار پیگیری شد و مشخص گردید که این رفتار توصیه هیچ نهاد و سازمانی نیست و در هیچ بخشنامه ای به صاحبان تالارهای عروسی چنین اجازه ای داده نشده حالا با وجود چندماه تنفس چنین مشاغلی باید دید که تاریخ بازگشایی تالارهای عروسی که جزو اصناف پرخطر هستند کی خواهد بود؟

*در برخی از گزارشهای این پایگاه خبری شاهد گلایه های شما همراهان از وضعیت بلاتکلیف تالارهای عروسی بودیم که با توجه به حجم بالای درخواستها در این مورد به سراغ منابع و افراد مطلع در این باره رفتیم تا در مورد بسته ماندن یا بازگشایی تالارهای عروسی و صنوف پرخطر کسب اطلاع کنیم

 

 

 

 

تالارهار منتظر پروتکل جدید باشند
درستی نائب رئیس اول اتاق اصناف تهران در این ارتباط به خبرنگار پارلمانی نبض بازار گفت: تا امروز در مورد بازگشایی تالارهای عروسی و پذیرایی ، رستورانها ، قهوه خانه های سنتی و بقیه مشاغلی جزو صنوف پرخطر هستند تصمیمی گرفته نشده و باید طبق روال چندماه گذشته باشند و تغییری در وضعیت کاری آنها به وجود نیامده و انشاءالله از 10 خرداد طبق پروتکل ستاد ملی کرونا شاید بتوانند فعالیت خود را آغاز کنند. درستی اظهار داشت: ما بر این باور هستیم که کلیه صنوف می توانند با مواردی مانند فاصله گذاری اجتماعی ، رعایت بهد اشت فردی ، استفاده از ماسک و دستکش را رعایت کنند اما همه اینها وابسته به پروتکلی است که ابلاغ می شود.

درستی در مورد پروتکل جدید بیان کرد: همانطور که ریاست جمهور هم گفتند ما از هفته بعد وضعیت صنوف پرخطر را به دقت بررسی می کنیم زیرا باید موارد زیادی را در مورد آنها مورد ارزیابی قرار گیرد جاهایی مانند استخرها ، باشگاههای ورزشی و… که همگی باید توانایی رعایت استانداردهای لازم در پروتکل را داشته باشند.

هشدار جدی به متخلفین
درستی درباره فشار برخی از تالارها روی مشتریان در خصوص پرداخت هزینه لغو مراسم و یا برگزاری زودتر از موعد مراسم عروسی اظهار داشت: از فرصت استفاده میکنم و از همینجا رسماً اعلام می کنم که هیچکدام از تالارهای عروسی و پذیرایی حق اعمال فشار روی مشتری را نخواهند داشت و همینطور برگزاری زودتر از موعد مراسم عروسی با برخورد جدی ما همراه خواهد بود و هیچ تالاری حق ندارد در ازای لغو مراسم از مشتری پول طلب کند. همه اصناف پرخطر مشمول رعایت پروتکل جدید خواهند بود و اگر جز این باشد تبعات جدی برایشان به همراه خواهد داشت. مردم عزیز هم اگر با موردی برخورد کردند که جدا از تصمیمات اتخاذ شده بود حتما به اتاق اصناف تهران ، ایران و یا تعزیرات اطلاع دهند و من به عنوان نماینده سرپرست وزارت صمت تمام قد پیگیر این موضوع خواهم بود.

نائب رئیس اول اتاق اصناف تهران در مورد امکان رعایت موارد پروتکل در مراسمی مانند عروسی گفت: ما منتظرهستیم و هر موردی که در آن آمده باشد لازم الاجراست امیدوارم با کمک همه از این مرحله عبور کنیم.