بهترین لباس خواب برای نوزادان، چه نوع لباسی است؟


 مراقبت های نوزاد
اگر می‌خواهید علاوه بر تهیه یک لباس خواب زیبا، امنیت و راحتی فرزند خود را فراهم نموده و  و به او کمک کنید تا درجه حرارت بدن خوب را در حالت تعادل حفظ کن،. حتما مقاله زیر را با دقت مطالعه کنید.

برخلاف آنچه که شنیده‌اید، لباس خواب نوزاد نباید از پارچه ضخیم باشد. یادتان باشد که استفاده از پارچه‌های نرم در تهیه لباس خواب کودکان (مانند جنس پنبه)، عمل تنفس را برای آن‌ها آسان می‌کند. طبق نظر پزشکان متخصص اطفال، لباس خواب کودکان باید از جنس مناسب تهیه گردد، طوری که به راحتی آتش نگرفته و در برابر شعله‌های آتش مقاوم باشد. این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که این نوع لباس‌ها با برچسب‌های مخصوصی، کاملا مشخص می‌شوند. همچنین، به عنوان یک مادر جوان و بی‌تجربه از به کار بردن انواع روبان‌ها، بندها و سایر لوازم تزئینی در تهیه لباس خواب کودکان خود اجتناب نمایید، زیرا این نوع تزیینات می‌تواند به قسمت‌های مختلف بدن نوزاد شما پیچیده و خطر خفگی را برای او ایجاد کند.

 

 

 

 

چگونه برای خرید لباس های نوزاد خود اقدام کنیم؟چگونه برای خرید لباس های نوزاد خود اقدام کنیم؟
لباس های شیک برای شش هفته اول از زندگی نوزادانلباس های شیک برای شش هفته اول از زندگی نوزادان
یادتان باشد که در هنگام خواب، هرگز نوزاد خود را در لحاف یا پتو نپیچید، زیرا وجود گرمای بیش از حد، یکی از عوامل بروز سندرم مرگ ناگهانی در نوزاد است. همچنین، اگر می‌خواهید حرارت اتاق خواب را بر اساس راحتی نوزاد خود تنظیم نمایید، سعی کنید آن را زیاد گرم نکنید! طبق نظر پزشکان متخصص اطفال، حرارت 21 تا 23 درجه سانتی‌گراد، برای محدوده اتاق نوزادان بسیار مناسب است. علاوه بر این، لباس خواب و تخت کودک باید راحت بوده و به همراه یک لایه ملافه از جنس پنبه باشد. اگر هم می‌خواهید نوزادتان در هنگام خواب احساس خوبی داشته باشد، از زیرا لحاف یا پتو یک لایه دیگر ملافه نرم بر روی کودک قرار دهید.

 

 

 

در فصل سرد سال نیز یک راه خوب برای گرم نگه داشتن انگشتان دست‌ها و پاهای نوزادان استفاده از دستکش و جوراب کاملا نخی و راحت است. همچنین، برای گرم نگه داشتن ناحیه سر نوزاد خود در این فصول می‌توانید از یک کلاه نخی استفاده کنید که ایده بسیار مناسبی است. با این حال، توصیه نمی‌شود که در هنگام خواب، نوزاد را با پتوهای بزرگ و پشمالو یا کت و شلوار ضخیم پوشش دهید، زیرا انجام این کار بدن او را بیش از حد گرم نموده و منجر به خفگی یا حتی مرگ ناگهانی خواهد شد؛ به جای همه این وسایل کافی است یک کیسه خواب با جنس مناسب انتخاب کرده و خواب راحتی را به کودک خود هدیه دهید.