بااین گیاه دارویی به راحتی باردار شوید

به عنوان یک خانم چهل ساله که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که مصرف مکمل های مغذی و سالم باروری مانند عصاره سیر تازه، ویتامین C و عصاره گریپ فروت کمک می کند تا نرخ باروری در چهل سالگی و بالاتر از آن افزایش یابد. فراموش نکنید که داروهای گیاهی در مقایسه با دارو های شیمیایی، عوارض جانبی کمتری را در بدن شما به وجود خواهند آورد، چون بسیاری از محصولات گیاهی، فقط سبب افزایش جریان خون در اندام های تناسلی مادران می شوند. بدانید که ایجاد ثبات در میزان ترشح هورمون های باروری و حفظ تعادل pH طبیعی دستگاه تناسلی زنان برای حامله شدن آن ها مهم و حیاتی است.

در ادامه این مقاله، برخی از گیاهان دارویی که در حامله شدن زنان چهل ساله و بالاتر از آن، مفید خواهد بود، بیان شده است. این گیاهان دارویی عبارتند از:

7 نکته برای درک زبان بدن نوزاد7 نکته برای درک زبان بدن نوزاد
محاسبه روزهای امن رابطه جنسی برای جلوگیری از بارداری ناخواستهمحاسبه روزهای امن رابطه جنسی برای جلوگیری از بارداری ناخواسته
افزایش باروری با نخل باد بزنی:
معمولا از شاخ و برگ این گیاه که ضداسترس است، در قالب کپسول برای افزایش قدرت باروری سالم و درمان بی نظمی های قاعدگی در زنان استفاده می شود.

جلوگیری از سقط مکرر با اسب شاخدار:
یک گیاه بومی آمریکای باستان است که به طور موثر سبب افزایش ترشح هورمون های زنانه شده و همچنین مسائل مربوط به ناباروری آن ها را درمان خواهد کرد. همچنین، مصرف شاخ و برگ این گیاه برای زنان سن بالایی که سابقه سقط مکرر داشته اند، هم مفید شده است.
درمان بی نظمی هورمونی زنان با شبدر قرمز:
این مکمل گیاهی، به طور طبیعی به منظور افزایش نرخ باروری در زنان مورد استفاده قرار می گیرد. عصاره شاخ و برگ این گیاه به درمان بی نظمی هورمونی در زنان کمک کرده، سبب سم زدایی از خون آن ها شده و در رساندن ویتامین های حیاتی به بدن کمک زیادی خواهد نمود.

 

ماکارو و افزایش میل جنسی زنان:
مصرف شاخ و برگ این گیاه، باعث افزایش میل جنسی زنان خواهد شد. همچنین، این گیاه با مدیریت کامل سیستم بدن زنان، باعث از بین رفتن مشکلات زنانه مانند بیماری تخمدانی پلی کیستیک به ویژه در سنین بالا خواهد شد.

درمان بی نظمی قاعدگی با پنج انگشت:
پنج انگشت یکی از داروهای گیاهی محبوب و بسیار مفید است، که برای درمان بی نظمی قاعدگی، درمان کیست های تخمدان ها و تنظیم دوره های تخمک گذاری زنان بخ ویژه در سنین بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات مهمی که درباره بارداری در سنین بالا باید به یاد داشته باشید:
نوشیدن مقدار زیادی آب در هر روز، به هیدراته نگه داشتن و سالم ماندن بدن شما کمک زیادی خواهد کرد. به یاد داشته باشید که نوشیدن زیاد آب به راحتی جلوی اشتهای زیاد شما را گرفته و در نتیجه، کاهش تمایل به مصرف مواد غذایی از به دست آوردن وزن اضافی در شما جلوگیری خواهد نمود. بنابراین، می توان ادعا کرد که مصرف آب فراوان در خانم ها، سبب افزایش ترشح هورمون ها در آن ها شده و شانس باروری را به طور طبیعی افزایش خواهد داد. 
افزایش مصرف مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی روزانه زنانی که قصد بارداری شدن در سنین بالا را دارند، هم بسیار مهم است . به یاد داشته باشید که مصرف مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها باعث خنثی شدن و یا از بین رفتن رادیکال های آزاد در بدن آن ها شده و از تخمک ها هم در برابر هر گونه آسیب و یا مشکلات کروموزومی محافظت خواهد کرد.
داشتن استرس، اضطراب و نگرانی زیاد در هر سنی، باعث کاهش تولید هورمون های تولید مثلی سالم در زنان شده و جریان یافتن خون به مقدار مناسب را در اندام های تناسلی آن ها محدود خواهد کرد. سعی کنید با انجام تمرینات ورزشی مناسب مانند یوگا و یا مدیتیشن ها، زندگی بدون استرسی را تجربه کرده و این نکته مهم را به یاد داشته باشید که این تمرینات ورزشی باعث افزایش شانس حامله شدن طبیعی مادران در چهل سالگی و بالاتر از آن خواهد شد.

راههای دیگری برای افزایش شانس بارداری در سنین بالا وجود دارند که می توانید آنها را در نکاتی مهم برای افزایش شانس بارداری بعد از چهل سالگی بخوانید.