انتخاب زمان زایمان واژینال

هر زایمان بی نظیر و فردی. علاوه بر این ، زنان ممکن است با هر زایمان جدید تجربیات کاملاً متفاوتی داشته باشند. تولد یک واقعه در حال تغییر زندگی است که تا آخر عمر تأثیرگذاری بر شما خواهد گذاشت.

 

برنامه تولد باید داشته باشید؟

با نزدیک شدن به زمان زایمان باید یک برنامه کلی برای زایمان خود بنویسید که هدف زایمان راحت تر و نوزاد سالم تر باشد .باید با شریک زندگی خود راجب این برنامه و مشکلات آن صحبت کنید و با آگاهی بیشتر پیش بروید.

 

مراحل اولیه زایمان

کیسه آمنیوتیک

کیسه آمنیوتیک غشایی پر از مایعات است که کودک شما را احاطه کرده است. این کیسه تقریباً همیشه قبل از به دنیا آمدن نوزاد دچار پارگی می شود ، اگرچه در بعضی موارد تا زمان زایمان دست نخورده باقی می ماند. در بیشتر مواقع ممکن است در همان زمان شروع زوال پاره شود . بیشتر زنان پاره شدن کیسه آب را تجربه کرده اند. آب خروجی باید شفاف و بی بو باشد - اگر زرد ، سبز یا قهوه ای است ، سریعاً با پزشک تماس بگیرید.

 

انقباضات

انقباضات در بارداری به معنا این است که جنین بزرگ تر شده و به رحم شما فشار بیش از حد می آورد . انقباضات یک شاخص قابل اعتماد کار نیست. شما ممکن است قبلاً انقباضات Braxton-Hicks را تجربه کرده باشید ، که ممکن است در اوایل سه ماهه دوم شما شروع شده باشد.

 

 

 

دهانه رحم

دهانه رحم پایین ترین قسمت رحم است. دهانه رحم یک ساختار لوله‌ای است که تقریباً 3 تا 4 سانتی متر طول دارد و دارای یک گذر است که حفره رحم را به واژن وصل می کند. در حین زایمان ، نقش دهانه رحم باید از حفظ حاملگی (با بسته نگه داشتن رحم) به تسهیل زایمان کودک تغییر کند ( با گشاد شدن یا باز کردن ، به اندازه کافی برای عبور کودک).

 

زایمان

سرانجام ، کانال گردن رحم باید باز شود تا زمانی که خود دهانه رحم به قطر 10 سانتیمتر برسد و کودک قادر به عبور از کانال تولد باشد. با ورود کودک به رحم ، پوست و عضلات شما کشیده می شود. ه (ناحیه بین واژن و راست روده) سرانجام به نقطهای حداکثر کشش می رسند. در این مرحله ممکن است پوست احساس سوزش کند.

برخی از پزشکان زایمان ، به دلیل احساس سوزش که در هنگام کشیدن بافتهای مادر در اطراف سر کودک وجود دارد ،. در این زمان ، ارائه دهنده خدمات درمانی شما ممکن است تصمیم به انجام اپیزوتومی بگیرد .

 

تحویل جفت

جفت و کیسه آمنیوتیک که به مدت نه ماه از کودک حمایت و محافظت می کند ، پس از زایمان هنوز در رحم قرار دارد. و این ممکن است به صورت خودبخود اتفاق بیفتد یا ممکن است تا نیم ساعت طول بکشد. برای کمک به سفت کردن رحم و شل شدن جفت ، ممکن است ماما یا پزشک شما شکم را مالش دهند.

رحم شما اکنون به اندازه یک گریپ فروت بزرگ است. شما ممکن است نیاز به فشار برای کمک به تحویل جفت داشته باشید. ممکن است هنگام بیرون آمدن جفت ، فشار کمی داشته باشید اما تقریباً به همان اندازه فشار هنگام تولد کودک احساس فشار نمی کند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما جفت تحویل داده را معاینه می کند تا از تحویل کامل آن اطمینان حاصل کند. در موارد نادر ، بعضی از جفت ها آزاد نمی شوند و ممکن است به دیواره رحم بچسبند. در صورت بروز چنین اتفاقی ، پزشک شما برای جلوگیری از خونریزی شدید که در نتیجه جفت پاره شده ایجاد میکند ، وارد رحم شما می شود تا قطعات باقی مانده را برداشته شود.

درد و احساسات دیگر هنگام زایمان

اگر تصمیم به زایمان طبیعی دارید

اگر تصمیم به زایمان طبیعی دارید (زایمان بدون داروی درد) ، انواع درد ها شما را احساس خواهید کرد. دو حسی که بیشترین آنها را تجربه خواهید کرد درد و فشار است. هنگامی که شما شروع به فشار می کنید ، برخی از فشارها تسکین می یابد. هرچند که نوزاد در رحم ز فرو می رود ، شما از فشار فقط در هنگام انقباضات به سمت فشار مداوم و افزایش فشار خواهید رفت.

 

 

 

 

پارگی احتمالی

اگرچه صدمات قابل توجهی رایج نیست ، در طول روند اتساع ، گردن رحم ممکن است پاره شود و در نهایت نیاز به ترمیم دارد.

بافتهای واژن نرم و انعطاف پذیر هستند ، اما اگر زایمان سریع یا با فشار بیش از حد اتفاق بیفتد ، آن بافتها می توانند پارگی کنند.

در بیشتر موارد ، گرفتگی ها جزئی هستند و به راحتی تعمیر می شوند. گاهی اوقات ، آنها ممکن است جدی تر باشند و منجر به مشکلات طولانی مدت شوند.

زایمان طبیعی و زایمان معمولاً منجر به آسیب دیدگی واژن و یا دهانه رحم می شود. حداکثر 70 درصد از زنانی که فرزند اول خود را دارند ، دارای اپیزوتومی یا نوعی پارگی واژن هستند که نیاز به ترمیم دارد.

خوشبختانه واژن و دهانه رحم خون غنی دارند. به همین دلیل است که جراحات در این مناطق به سرعت بهبود می یابد و جای زخم کمی یا ناچیز باقی می گذارد که می تواند منجر به مشکلات طولانی مدت شود.