افزایش احتمال بارداری با رعایت چند نکته کاربردی


باردار شدن همیشه آسان نیست، اما با استفاده از روش های زیر می توان احتمال بارداری و قدرت باروری را افزایش داد.

 افزایش احتمال بارداری با رعایت چند نکته کاربردی
پروفسور پینا لوگایدنس، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه فلوریدا و مدیر مرکز باروری این دانشگاه می گوید:" حفظ تندرستی یک سال پیش از تلاش برای باردار شدن اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر بالافاصله باردار نشدید نگران نشوید چون شش تا هشت ماه برای باردار شدن نیاز است. اگر پس از گذشت این مدت نیز باردار نشدید، باید برخی از ترکیبات گیاهی زیر را مصرف کنید. "

 

 

بانوانی که برای باردار شدن تلاش می کنند به پیروی کردن از رژیم غذایی سالم، سم زدایی، پرهیز کردن از سیگار و  دخانیات نیاز دارند.

پروفسور لوگایدنس معتقدند است، دریافت اسیدهای چرب ضروری مثل امگا 3، پروبیوتیک ها و ... مفید است. اسیدهای چرب امگا 3 خطر بروز التهاب در بدن را کم کرده و مصرف شان پس از باردار شدن تاثیر مثبتی بر رشد مغز جنین می گذارد.

 

مدیر مرکز باروری دانشگاه فلوریدا باور دارد، افزودن مکمل گیاهی پنج انگشت به رژیم غذایی، قدرت باروری تان را افزایش می دهد. این مکمل نقش متعادل کننده هورمون پروژسترون را ایفاء کرده و قدرت باروری را افزایش می دهد. "

پروفسور لوگایدنس معتقد است:" کنترل و مدیریت استرس از ترشح هورمون استرس (کورتیزول) جلوگیری کرده و میزان هورمون پروژسترون بدن که نقش اساسی در  احتمال بارداری ایفاء می کند را افزایش می یابد. "